2024. november 2., szombat

C. G. Jung, a misztikus pszichológus

KÉP: wikipedia


Carl Gustav Jung leereszkedett a lélek mélyére, alaposan körbenézett ott, majd visszamászva a pszichológia kötelén, mesélni kezdett


Hosszú pályafutásának hatalmas tapasztalata rengeteg kinccsel ajándékozta meg az emberiséget. Régóta tanulmányozom a munkásságát, újra és újra visszatérek könyveihez. Gondolkodom, tűnődök, próbálom megérteni az általa elmondottakat, és annak fényében pedig igyekszem megérteni elsősorban magamat, másodsorban pedig másokat.


Az itthoni könyvespolcon is bőven van Jung, de könyvtárakból is rendszeresen hozom ki az ő, vagy a tanítványainak írásait. Egyik tanulságosabb, mint a másik.

Az elmúlt években számos alkalommal számoltam már be itt a kolostoros blogon a Junggal kapcsolatos dolgokról, felismerésekről, könyvekről, utazásokról és egyebekről. Ezeket gyűjtöttem most össze így egy helyre, hogy könnyebb legyen áttekinteni:


Red Book - A Torony Őre
Az egyik legnehezebb művével talán nem szerencsés kezdeni a sort, ám én amondó vagyok mégis, ugorjunk csak bátran fejest a témába! A Red Book az egyik legnehezebb műve, nem is kezdőknek való, de úgy a hangulat kedvéért szerintem érdemes belepillantani:

Red Book - A Torony Őre >>


Red Book - A Leviatán
Folytatva a misztikus utazást Jung talán egyik legnehezebb művében, ismerkedjünk most meg a Leviatánnal:

Red Book - A Leviatán >>


Útvesztők
Kicsit könnyedebb vizekre evezve egy könyvajánló jön, ami Carl Gustav Jung családi életébe vezeti be az érdeklődőt:

Útvesztők >>


Küsnacht
Ha már Jung család, 2019-ben ellátogattunk Zsuzsával Küsnachtba a Jung múzeumba, ami egykor a család életének középpontja volt. Felejthetetlen utazás volt, vissza is szeretnénk majd még egyszer menni.

Küsnacht >>


Bollingen
Volt azonban Jungak egy különös, misztikus otthona is egy kis faluban: Bollingenben. Ide járt elvonulni, alkotni és meditálni, töltődni és munkálkodni.

Bollingen >>


Zürich
Nagyszerű volt a Zürichben eltöltött idő, amikor Jung szelleme belebegte elménk kíváncsi egét.

Zürich >>


Jung Szeminárium
Egyedül is érdemes tanulmányozni Jung munkásságát, de ha az ember valakivel közösen fedezi fel ezeket a témákat, meg tudja beszélni és át tudja gondolni másokkal együtt, az még nagyszerűbb. Talán hatásosabb is. Szerencsére én meg tudom osztani feleségemmel, Zsuzsával ezt az intellektuális élményt, ez az önismereti utazást. Érdemes tehát ismerőst keresni, akivel közösen lehet ezt felfedezni.

Szeminárium >>


Mandala
2021 tavaszán kezdtem bele, hogy megfessem a magam lélektani mandala-sorozatát Carl Gustav Jung inspirációja alapján. Azóta haladok, egymás után készülnek a képek:

Mandala >>


Marie-Louise von Franz
Mikor Marie-Louise von Franz 1998-ban maga mögött hagyta földi valóját, a New York Times így emlékezett meg róla: C.G. Jung legkiválóbb és a legihletettebb tanítványa, aki a legtöbbet tette azért hogy életben tartsa és tovább vigye a Jung által keltett lángot és fényt. Két témát ajánlok vele kapcsolatban a blogról:

Marie-Louise von Franz különös háza >>

Álomelemzés >>


Verena Kast
Világszerte sok-sok jungiánus szakember van, aki ráadásul meg is osztja tudását és tapasztalatát könyv, interjú, vagy előadás formájában. Tervezek többet is bemutatni majd itt a blogban. Addig is jöjjön egy újabb hölgy:

Verena Kast és az álomelemzés >>


Ji-king - A Változások Könyve
Carl Gustav Jung sokat foglalkozott ezzel az ősi taoista filozófiával és írással. Tanulmányozta, nagyra tartotta, emberek figyelmébe ajánlotta. Néhány alkalommal megjelent itt a kolostoros blogban is ez a különös mű:

Vezérlőcsillag >>

21 lecke a 21. századra >>

Ábrahám >>

A kút >>

orosz-ukrán háború >>


- - -


Ezek a fenti linkek a teljesség igénye nélkül, csupán ízelítőként szolgálnak a kedves érdeklődőnek ahhoz, hogy alaposabban megismerje és elmerüljön Carl Gustav Jung pszichológiai munkásságában. Ha így tesz, szerintem az jó hatással lesz a személyiségére és az életére. Örömteli és kellemes felfedezést kívánok hozzá! Ajánlom a legközelebbi könyvesboltot, vagy könyvtárt.


A Kolostor Őre