Hugo Boss? Nem Eladó!
Izgalmas, érdekes, vagy éppen elgondolkoztató üzleti sztorikat is meg szoktam említeni néha itt a kolostoros blogban, ezen a sajátos szellemi és virtuális udvaron. Olyan üzleti történetek ezek, amelyekben valamilyen szinten érintett is vagyok. Mivel az európai divatipar egyik jelentős szereplőjéről, a német Hugo Boss cégről volt már szó párszor itt a blogon, ezért gondoltam, hogy a legújabb fejleményeket is elhozom most ide érdekességképpen. A cég részvényeibe 2017 óta több évben és több alkalommal, különböző árfolyamokon fektettem be pénzt. Azóta türelmesen tartom a pozíciókat. Figyelem a céget, a piacot, a managementet, szóval az ilyenkor szokásos ügymenet: hírek, pénzügyi beszámolók, márkaépítés, stb. 2017 óta sok minden történt a cégnél is, és a cég körül is. Covid válság, ukrán-orosz háború, Trump vámjai, megugró energiaárak, Hormuzi-szoros lezárás, és sok-sok minden, ami kisebb-nagyobb hatással van a gazdaságra, devizaárfolyamokra, energiaárakra, kamatokra, rés...